23

marca

Mandarynkowe Poranne Smoothie

Tutaj, na Środkowym Zachodzie, gdzie mieszkam, jest dość ciemno i zimno o tej porze roku. To nie jest moja ulubiona rzecz, muszę przyznać. Ale dziś dzielę się śniadaniowym smoothie, które jest pełne dobroci w szklance! Jest jasne i kolorowe zarówno w wyglądzie, jak i w smaku. Jeśli Twoja poranna rutyna potrzebuje małego "pick me up'u", to ten przepis na pewno Ci się spodoba.

W tym przepisie na smoothie połączyliśmy siły z mandarynkami Wonderful Halos. Uwielbiam ich mandarynki, ponieważ łatwo je obrać i są pozbawione pestek, więc świetnie nadają się zarówno do przekąsek, jak i do łatwych przepisów, takich jak to smoothie. Wielu z Was wie, że w tej chwili podejmujemy wyzwanie, które oznacza brak pokarmów z cukrem dodanym w ciągu tygodnia. Obecnie mam dużą miskę tych mandarynek siedzących na moim blacie kuchennym i są one dobrą opcją na przekąskę, kiedy mam ochotę na coś słodkiego, ale chcę trzymać się moich celów, lub jeśli mam ochotę na to, aby rzucić razem to smoothie rano.

No i oczywiście muszę też wypić rano filiżankę kawy. Ha. Każdego ranka, gdy piję kawę, mówię Treyowi, że to moja ulubiona pora dnia i mówię serio. Jestem zdecydowanie poranną osobą, więc dobre śniadanie i gorąca kawa to dla mnie konieczność!

Poranny Smoothie Mandarynkowy, dla jednej osoby

2 mandarynki Wonderful Halos, obrane 1 banan (dojrzały lub mrożony) 1-2 daktyle 1/2 łyżeczki świeżego imbiru, obranego 1 łyżka proszku z jagód goji 1/2 szklanki niesłodzonego mleka (migdałowego, sojowego lub mlecznego)

Dodaj wszystkie składniki do blendera i zmiksuj do uzyskania gładkiej konsystencji. Jest to tak proste, że mogę to zrobić podczas parzenia kawy.

Kilka drobnych uwag: Więc po pierwsze, poleciłam 1-2 daktyle, ponieważ może się to różnić w zależności od wielkości twoich daktyli, a także poziomu słodkości, jaki preferujesz. To smoothie jest bardziej po (naturalnie) słodkiej stronie, w przeciwieństwie do zielonego lub warzywnego smoothie. Więc to naprawdę zależy od Ciebie i możesz nawet pominąć daktyle, jeśli chcesz.

Jak wspomniałam wyżej, mandarynki są pozbawione pestek. Więc po obraniu naprawdę możesz je po prostu wrzucić do blendera. Jeśli chcesz, możesz zamiast tego zrobić z nich sok, ale ja lubię zachować całe owoce w nienaruszonym stanie, ponieważ pomaga to organizmowi wykorzystać naturalne cukry znajdujące się w owocach.

Jeśli robisz to wyzwanie razem z nami, wiesz, że w ciągu tygodnia decydujemy się na rezygnację z nabiału, więc tutaj będziesz chciała trzymać się bezmlecznego mleka. Ale jeśli chcesz, możesz użyć mleka mlecznego. Zalecam tylko, aby cokolwiek wybierzesz, było niesłodzone.

Mówiąc o nabiale, jeśli nie bierzesz udziału w programie lub nie zależy Ci na tym, by nie zawierał on nabiału, możesz dodać do smoothie trochę białka, mieszając odrobinę greckiego jogurtu (lub miksując go). Doda on kremowej konsystencji, lekkiego posmaku, ale przede wszystkim doda trochę białka. Jeśli chcesz zachować go bez nabiału, zawsze możesz dodać odrobinę białka w proszku według własnego uznania. Zależy to od Ciebie i Twoich potrzeb! Smacznego.

Składniki

  • 2 mandarynki Wonderful Halos obrane
  • 1 banan dojrzały lub mrożony
  • 1-2 daktyle
  • 1/2 łyżeczki świeżego, obranego imbiru
  • 1 łyżka stołowa jagód goji w proszku
  • 1/2 szklanki niesłodzonego mleka migdałowego, sojowego lub mlecznego

Instrukcje

  1. Dodaj wszystkie składniki do blendera i puree aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

Uwagi do przepisu

Po pierwsze, zaleciłam 1-2 daktyle, ponieważ może się to różnić w zależności od wielkości daktyli i poziomu słodkości, jaki preferujesz. To smoothie jest bardziej po (naturalnie) słodkiej stronie, w przeciwieństwie do zielonego lub warzywnego smoothie. Więc to naprawdę zależy od Ciebie i możesz nawet pominąć daktyle, jeśli chcesz.

Jak wspomniałam wyżej, mandarynki są pozbawione pestek. Więc po obraniu naprawdę możesz je po prostu wrzucić do blendera. Jeśli chcesz, możesz zamiast tego wycisnąć sok, ale ja lubię zachować cały owoc w nienaruszonym stanie, ponieważ pomaga to organizmowi wykorzystać naturalne cukry znajdujące się w owocach.

Jeśli robisz z nami wyzwanie #weekdayweekend, to wiesz, że w ciągu tygodnia decydujemy się na rezygnację z nabiału, więc tutaj będziesz chciała trzymać się bezmlecznego mleka. Ale jeśli chcesz, możesz zamiast niego użyć mleka z nabiału. Zalecam tylko, aby cokolwiek wybierzesz, było niesłodzone.

Mówiąc o nabiale, jeśli nie bierzesz udziału w programie lub nie zależy Ci na tym, by nie zawierał on nabiału, możesz dodać do smoothie trochę białka, mieszając odrobinę greckiego jogurtu (lub miksując go). Doda on kremowej konsystencji, lekkiego posmaku, ale przede wszystkim doda trochę białka. Jeśli chcesz zachować go bez nabiału, zawsze możesz dodać odrobinę białka w proszku.